Stefan i Nemanja Gavranović nastupili na svjetskom karate šampionatu u Rumuniji

Braća Stefan i Nemanja Gavranović iz Srpca uzeli su učešće na svjetskom karate šampionatu koji je održan u Rumuniji krajem septembra.

Mladi Gavranovići su članovi Karate kluba Modriča, a na ovom prestižnom takmičenju su učestvovali kao članovi reprezentacije Republike Srpske.

Stefan je nastupao u katama u uzrastu od 11 godina i plasirao se na sedmo mjesto, dok je u borbama zauzeo 17. mjesto.

Nemanja je u katama za uzrast 10 godina zauzeo 16. mjesto.

Za naše mlade Srpčane ovo je veliki uspjeh, jer je učešće uzelo oko 1700 takmičara iz zemalja širom svijeta.

Iako ove godine nisu u Srbac došli sa medaljama, Stefan je ranije na svjetskom prvenstvu i svjetskom kupu osvojio srebrne medalje, a sa takmičenja u našoj državi i regionu nose pregršt medalja. Samo u ovoj godini, Stefan je osvojio tri zlatne i jednu srebrnu medalju, a Nemanja četiri zlata.

„Zahvaljujem se Opštini Srbac, vlasnicima pekare Sunce, firmama Tat-Kom, Ensa BH, Dijana tekstil i auto-servisu Dobrnjac na pruženoj finansijskoj podršci, kao i svima koji su na bilo koji način podrška Stefanu i Nemanji”, rekao je otac dječaka Darko Gavranović.