BiH ostaje bez baraža na SP?

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedila je sinoć Švajcarsku rezultatom 21:15 i osigurala plasman u baraž za odlazak na Svjetsko prvenstvo. Međutim, zbog administrativnih grešaka rukometnog saveza, BiH bi veoma lako mogla ostati bez rezultata koji je ostvarila na zelenom terenu.

Naime, Tomislav Nuić, koji je na terenu proveo sedam minuta i postigao jedan pogodak, nije bio evidentiran u službenom zapisniku, zbog čega je, u 44. minutu dobio crveni karton iako niko u dvorani nije znao o čemu se radi.

Odmah nakon utakmice Švajcarci su podnijeli žalbu zbog spornog slučaja „Nuić“, a EHF bi u naredna 24 sata trebalo da donese konačnu odluku o tome da li će BiH ostati bez bodova ali i bez plasmana u baraž.

- Ne mogu mnogo komentarisati ovu situaciju, Švajcarci imaju pravo da se žale ali se nadam da će sve ostati na crvenom kartonu koji je Nuić dobio – kratko je rekao selektor BiH Bilal Šuman.

Zbog ovog propusta utakmica bi mogla biti registrovana službenim rezultatom 10:0 za Švajcarsku.