Srebro za Srbiju na Evrobasketu!

Niste na krovu Evrope, ali ste za nas heroji, vi ste naš ponos! Košarkaši Srbije osvojili su srebrnu medalju na Evrobasketu, pošto su u finalu izgubili od reprezentacije Slovenije sa 93:85 (20:22, 36:25, 15:20, 22:18).

Smireno, strpljivo, pametno su igrali ''orlovi''. Imali su jasan cilj, jasan plan koga su se držali, a kada je tako ni rezultat ne može da izostane. Ni kada se pogađaju slobodna bacanja, ni kada se igra odbrana svi za jednog, jedan za sve, i bila je to utakmica dostojna velikog finala. Ali, tako su igrali do sredine druge četvrtine kada se sve promjenilo.

Slovenci su pokazali zašto su došli do borbe za zlato i zašto su prije toga izbacili glavne favorite Špance, predvođeni Goranom Dragićem. Čudesni NBA as je bio nevjerovatan, cijepao je mrežicu iz svih pozicija, vezivao trojke i ubacio 26 poena za poluvrijeme! U finalu Evrobasketa - partija istinskog majstora košarke, novog šampiona!